تحقیق تبیین روانکاوی فروید

تحقیق تبیین روانکاوی فروید

توضیح کوتاه

تحقیق تبیین روانکاوی فروید با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 36 صفحه تهیه شده است.

توضیح کامل

فهرست مطالب :


جایگاه روانکاوی در تاریخ روان شناسی

اهمیت مطالعه روانکاوی

مقایسه روانکاوی و روانشناسی

ابداع روانکاوی

اصول اساسی

الگوی مکان نگار ذهن

کنترل من و تأخیر ارضاء

انگیزش: غریزه ها

پالایش و پرخاش

قسمتی از متن :


جایگاه روانکاوی در تاریخ روان شناسی
روانکاوی یا روان تحلیل گری و نام زیگموند فروید در سرتاسر دنیای نوین برای بیشتر مردم آشناست. گر چه سایر چهره های پیشرو در تاریخ روان شناسی، مانند فخنر، وونت و تیچنر خارج از روان شناسی حرفه ای کمتر شناخته شده اند، فروید در میان عامه مردم از شهرت فوق العاده ای برخوردار است. بیش از چهل سال پس از مرگ فروید نیوزویک نوشت که بدون او تفکر قرن بیستم به دشواری قابل تصور است. او یکی از معدود افرادی است که در تغییر شیوه تفکر ما درباره خودمان نقش اساسی داشته است. 
روانکاوی با سایر مکاتب روان شناسی همزمان است. وضعیت را در سال 1985 در نظر بگیرید، سالی که فروید نخستین کتابش را انتشار داد و آغاز رسمی جنبش نوین خود را مشخص کرد. وونت در ان زمان 63 سال داشت. تیچنر که تازه 28 ساله شده بود فقط دو سال پیش از ان به دانشگاه رفته بود و تدوین نظام ساخت گرایی اش را به تازگی آغاز می کرد. روح ساخت گرایی در آمریکا در حال رشد بود. روان شناسی رفتار گرایی و روان شناسی گشتالت هیچ کدام شروع نشده بود. واتسون در ان هنگام 17 سال و ورتایمر 15 سال داشتند. 
اهمیت مطالعه روانکاوی:
بانظر به این که روانکاوی اولین نظامی است که به طور کامل به بررسی نیروی انگیزشی و شخصیت پرداخته است وهمچنین این تئوری مسائلی را که تا زمان پیدایش آن به صورت تابو به آن نگریسته می شد ولی در عین حال در تکوین شخصیت ، مبین چگونگی رابطه فرد با دیگران و احتمالاً نیرومند ترین نیروی انگیزشی انسان یعنی مسائل جنسی را به دقت مورد بررسی قرار داد و بر آن تاکید کرد که به علت همین تاکید مخالفتهای جدی با این نظریه صورت گرفت. این مسائل چیزی جز امر جنسی نبود که بنا برمدل روانکاوی مسائل جنسی از بدو تولد تاثیر چشم گیری بررشد شخصیت دارد ...

 


قیمت : 12000 تومان


کلمات کلیدی


تحقیق تبیین روانکاوی فروید

دانلود تحقیق تبیین روانکاوی فروید

دانلود تبیین روانکاوی فروید

تبیین روانکاوی فروید

روانکاوی فروید

فروید

جایگاه روانکاوی

اهمیت مطالعه روانکاوی

جزوه تبیین روانکاوی فروید

مقاله تبیین روانکاوی فروید

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :12000 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 36
فرمت اصلی doc
تعداد بازدید 81
حجم 49/9 کیلوبایت
دسته مقاله روانشناسی