تحفقیق روانشناسی رنگها

تحفقیق روانشناسی رنگها

توضیح کوتاه

تحقیق روانشناسی رنگها با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 14 صفحه تهیه شده است.

توضیح کامل

فهرست مطالب :


مقدمه

تأثیر رنگ بر انسان و محیط پیرامون او

تأثیرات رنگهای مختلف بر انسان 

روانشناسی رنگها

قسمتی از متن :


مقدمه

 رنگ در زندگی انسان دارای مفهوم و اهمیت ویژه ای بوده و جایگاه خاصی دارد. درواقع رنگ موهبتی الهی است تا با آن زندگی جالب تر و زیباتر شود. جهان بدون رنگ امکان پذیر نیست و زندگی بدون رنگ دچار اختلال شده وخسارت می بیند. کلیه ارتباطات به کمک رنگ صورت می گیرد.

انتخاب رنگ و ترجیح آن به رنگی دیگر امری طبیعی است. رنگ معیاری است برای شناخت شخصیت افراد. امروزه بیش از هر چیز اثرات روانی رنگ روی کودکان ‎‎نوجوانان وجوانان مورد مطالعه قرار گرفته و جاذبه ودافعه آنها در پذیرش رنگ ها بررسی می شود. کودکان به رنگ های زنده ( گرم ) و شاد توجه وعلاقه بیشتری نشان می دهند. جوانان به رنگهای شاد و ملایم تمایل داشته بتدریج و با افزایش سن معمولا رنگ های آبی و سبز را به رنگ های  گرم ترجیح می دهند. ولی افراد مسن تر بیشتر به رنگ های تیره علاقه نشان میدهند. این موضوع کما بیش در تمام  نقاط دنیا وجود دارد. پس می توان سن افراد را در ترجیحات رنگی موثر دانست.

بررسی ها نشان داده جنسیت یکی دیگر از عوامل موثر در انتخاب رنگ می باشد. مثلا پسران بیشتر رنگ های آبی و سبز را انتخاب می کنند در حالیکه دختران رنگ های زرد و قرمز را برمی گزینند .

تأثیر رنگ بر انسان و محیط پیرامون او

تصور کنید اگر یک دوربین عکاسی داشته باشیم ،‌ برای گرفتن یک اثر هنری باید ابتدا هدف و مقصود از گزفتن عکس مشخص شود . سپس باید محتوا و اندیشه فکری تعیین شود . در مرحله بعد روی سوژه خاصی فوکوس کرده و عکس را تهیه می کنیم . انجام این اعمال به طور خلاصه یعنی مشاهده کردن. مشاهدات انسان بر اساس منطق و استدلال و مباحث زیبا شناسی و … شکل می گیرد ...


قیمت : 4000 تومان


کلمات کلیدی


تحقیق روانشناسی رنگها

دانلود تحقیق روانشناسی رنگها

دانلود روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگها

رنگها

انتخاب رنگ

تاثیر رنگها

جزوه روانشناسی رنگها

مقاله روانشناسی رنگها

رنگها در روانشناسی

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :4000 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 14
فرمت اصلی doc
تعداد بازدید 94
حجم 37/2 کیلوبایت
دسته مقاله روانشناسی