تحقیق تغذیه کودک

تحقیق تغذیه کودک

توضیح کوتاه

تحقیق تغذیه کودک با فرمت ورد ، قابل ویرایش ، در 16 صفحه تهیه شده است.

توضیح کامل

فهرست مطالب : 


تغذیه کودک

مشکل غذا خوردن کودکان 

در دوران بیماری باید به غذای کودک بیشتر توجه کرد. 

تغذیه کودک در زمان بیماری1 

روش غذا دادن به کودک 

روش تغذیه کودک اسهالی 

گرمازدگی1 

اقدامات اولیه 

خوردن و مصونیت غذایی 

تغذیه در کودکان پیش دبستانی 

پروتئین

ویتامین ها 

نکاتی که باید در تغذیه ی کودکان پیش دبستانی رعایت نماییم 


قسمتی از متن :


استقلال کودک با غذا خوردن آزاد رشد می کند.
استقلال کودک با غذا خوردن آزاد رشد می کند والدین باید از تغذیه اجباری کودک خودداری کنند و کودک را هنگام غذا خوردن آزاد بگذارند تا احساس استقلال کودک رشد کند و با احساس رضایت از امر تغذیه، از غذا خوردن لذت ببرند.
به مادران توصیه می شود، غذاهای متنوعی برای کودک تهیه کنند و به او اجازه امتحان تمام غذاها را بدهند تا کودک از بین آنها غذای مورد علاقه خود را انتخاب کند و از تحمیل سلیقه خود در انتخاب غذا به کودک بپرهیزند. یک برنامه غذایی متعادل، شامل غذاهایی است که علاوه بر رفع گرسنگی، مقدار لازم و کافی از هر یک از عناصر غذایی و مواد مغذی برای وصول به تندرستی کامل را در برداشته باشد.
یکی از مهمترین راه ها برای اطمینان از تأمین نیازمندی های تغذیه ای کودک، استفاده از چهار گروه اصلی غذایی، شامل گروه شیر و لبنیات، گروه نان و غلات، گروه گوشت و تخم مرغ، حبوبات و مغزها و گروه میوه و سبزی است.
از تغذیه اجباری کودک خودداری کنید. گاهی اوقات به نظر می رسد مادران به هنگام بی اشتهایی کودک نسبت به مسأله رشد و نمو کودک حساس می شوند. آنان در مورد نقش مادری خود احساس ناتوانی می کنند و در نتیجه سطح اضطراب آنان بالا می رود و قادر به تغییر درست علایم بی اشتهایی در کودکشان نیستند و هنگام غذا دادن به کودک وقتی با امتناع کودک از غذا خوردن مواجه می شوند، احساس ناکامی می کنند.
نکات علمی در مورد تغذیه کودکان :
«تغذیه مطلوب» سرآغاز سلامتی است. تغذیه مطلوب می تواند فرد را در برابر بیماری های آینده محافظت نماید. یک رژیم غذایی سالم باید کلیه گروههای اصلی غذاها را دربرگیرد. این گروههای اصلی غذایی عبارتند از: غلات (نان، برنج، ماکارانی و …) ، سبزیجات، میوه ها، محصولات لبنی، گوشت و پروتئین ها (انواع گوشت ها، تخم مرغ، حبوبات) . چربی ها در بالای هرم غذایی قرار گرفته اند و به مقدار کمتری مورد استفاده قرار می گیرند...


قیمت : 4000 تومان


کلمات کلیدی


تحقیق تغذیه کودک

دانلود تحقیق تغذیه کودک

دانلود تغذیه کودک

تغذیه کودک

غذا خوردن

استقلال کودک

تغذیه اجباری

کودکان و کلسیم

جزوه تغذیه کودک

مقاله تغذیه کودک

دیدگاه خود را بنویسید !

متن دیدگاه:

کد امنیتی
تصویر امنیتی
اطلاعات بیشتر
قیمت :4000 تومان

پرداخت با کلیه کارت های بانکی امکانپذیر است.

تعداد صفحه 16
فرمت اصلی doc
تعداد بازدید 109
حجم 52/8 کیلوبایت
دسته مقاله روانشناسی